ZABAWA ANDRZEJKOWA

„NA ANDRZEJKI W KOŃCU LISTOPADA ULAĆ Z WOSKU COŚ WYPADA”

Wigilia św. Andrzeja to jedyna niepowtarzalna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W środę 28 listopada 2012 r. uczniowie Ośrodka wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do wspólnej zabawy andrzejkowej. Tego dnia organizatorzy zapewnili wszystkim wiele atrakcji. Sala gimnastyczna została zamieniona w magiczną salę dyskotekową, w której, mimo chłodnej listopadowej pogody, gorące rytmy zachęcały wszystkich do tańca. Uczniowie wspaniale bawili się przy muzyce przygotowanej przez szkolnych DJ, którymi byli nauczyciele Ośrodka. W trakcie imprezy można było również kupić los na loterii. Każdy los wygrywał, chętnych więc nie brakowało. Ponadto uczniowie szkoły zawodowej przygotowali kawiarenkę, w której można było zjeść domowe przysmaki. W tym dniu wiele osób udało się również do „Salonu Wróżb” w świetlicy szkolnej, gdzie przepowiadano przyszłość. Miejmy nadzieję, że niektóre z tych przepowiedni spełnią się w przyszłym roku… „Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”
Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie wszystkich uczniów oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając dzieciom i młodzieży wielu miłych wrażeń. Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić przedszkolaki z uczniami młodszych i starszych klas. Szkoda, że ten czas tak szybko minął…

Anna Nowatcińska

Przewiń do góry Skip to content