WARSZAWSKI DZIEŃ…

Dnia 21 listopada nauczyciele zorganizowali nam wycieczkę do Warszawy. Rano wyjechaliśmy wygodnym autokarem. O godz. 10.00 mieliśmy być w Sejmie. Dotarliśmy punktualnie. W Sejmie zwiedzanie było ograniczone z powodu trwających obrad. Mogliśmy wejść na salę i przez kilka minut obserwować pracę polityków. Widziałam jak przemawiają posłowie i marszałek. Przewodnik zaprosił nas do jednej z sal i opowiedział nam o pracy posłów, senatorów oraz zasadach panujących w najwyższym urzędzie w państwie. Potem mogliśmy zadawać pytania.
Byliśmy na Starym Mieście. Tam spacerowaliśmy i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia,bo dzień był ciepły i słoneczny. Weszliśmy do Katedry Archidiecezjalnej Św. Jana Chrzciciela na krótką modlitwę.
Następnie pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Tam bardzo mi się podobało! Obejrzeliśmy widok z najwyżej położonych miejsc na trybunach. Byliśmy w strefach przeznaczonych dla piłkarzy, dziennikarzy, ważnych gości i kibiców. Na koniec pojechaliśmy do restauracji McDonald’s, gdzie każdy zajęty był jedzeniem, a później rozmową.
Gdyby była jeszcze jedna wycieczka, to z chęcią pojechałabym do tych miejsc jeszcze raz . A w sejmie chciałabym zobaczyć inne sale i pomieszczenia.
Moim zdaniem wycieczka była wspaniała i udana. Podziękowania należą się pani Anecie Żołnierzak – kierownikowi wycieczki oraz innym nauczycielom pełniącym opiekę – Annie Nowatcińskiej, Barbarze Witkowskiej, Grażynie Kasperowicz, ks. Wiesławowi Niemyjskiemu.

Joanna Pawlik – uczennica klasy Ia gimnazjum

Przewiń do góry Skip to content