W GOŚCINNYM ZAGOŚCIŃCU

W pierwszym dniu upragnionych wakacji grupa nauczycieli odpowiedzialnych za akcję „Wózek dla Dominika” ,pod przewodnictwem pani dyrektor Hanny Kasperowicz, wyruszyła w podróż do Zagościńca. Wszystkich łączył jeden cel – sfinalizowanie trwającej prawie trzy lata akcji. Najważniejszą jednak osobą podróżującą w tym upalnym dniu, dla której grupa nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego podjęła się trudu, był Dominik Wołosz będący wychowankiem Ośrodka.
W sobotę 30 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Zagościńcu odbyło się uroczyste przekazanie wózka dla Dominika.
Prezes Żoliborskiego Stowarzyszenia „ Dom Rodzina Człowiek” pani Zofia Korzeniecka- Podrucka spełniła marzenie Dominika i jego mamy – przekazała im specjalistyczny wózek wyposażony w pasy i stabilizatory dostosowane do potrzeb chłopca.
Łzy radości cisnęły się na oczy nie tylko nam, wzruszenie udzieliło się również pani Zofii, która nie po raz pierwszy wręczała wózek podopiecznemu Stowarzyszenia. Niewinność i bezbronność Dominika oraz szczęście grupy ludzi, która pracowała nad „nakręceniem wózka” wzruszyła panią Zofię. Warto cieszyć się i płakać gdy czyni się dobro, nad którym pracowało wiele bezimiennych osób.
W imieniu Dyrekcji SOSzW w Węgrowie, organizatorów akcji oraz mamy Dominika dziękujemy Pani Zofii Korzenieckiej – Podruckiej za to, że pomogła nam zrozumieć, że gdy jedne drzwi zamkną się przed nami, to zaraz otworzą się inne, ale my musimy nauczyć się szukać tych otwartych.
Dziękujemy przedszkolom, szkołom, samorządom oraz wszystkim ludziom dobrego serca, którzy pomogli w akcji zbierania nakrętek. Kochani bez Waszej pomocy byłoby nam bardzo trudno osiągnąć cel, którym był wózek dla Dominika ułatwiający mu codzienne życie. Dziękujemy za to, że pomogliście nam uwierzyć w siebie, a przez to co spełniło się 30 czerwca 2012 roku, uwierzyć w drugiego człowieka i tkwiące w nim dobro.

Organizatorzy akcji:
Małgorzata Mieszało
Agnieszka Żurawicka

Przewiń do góry Skip to content