Rodzice, uczniowie, wychowankowie oraz absolwenci SOSW w Węgrowie pragną podzielić się radością i trudami życia, których doświadczają osoby z niepełnosprawnością.
Kiedy nasze dzieci ukończyły naukę i otrzymały status absolwenta rozpierała nas duma. Myśleliśmy, że teraz czeka ich tylko realizacja marzeń, wyznaczonych celów i wymarzona praca. Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Nie było mowy o dumie z bycia absolwentem, a wymarzone plany trzeba było odłożyć na bok i skupić się na rzeczywistości. Nie mówiąc o pracy, z trudem można było znaleźć miejsce w WTZ czy ŚDS.
Właśnie wtedy społeczność szkolna Ośrodka wyciągnęła do nas pomocną dłoń. Zostały zorganizowane zajęcia dla absolwentów o różnorakiej tematyce, które odbywały się trzy razy w tygodniu. Zaproponowane aktywności były różnorodne i w pełni spełniały nasze oczekiwania. Wydawałoby się, że jest pięknie, lecz nadszedł czas pandemii. Nasze pociechy i tym razem nie zostały pozbawione uwagi i zainteresowania. W formie on-line prowadzone były konsultacje i spotkania, pomoce w formie papierowej dowożono też bezpośrednio do zainteresowanych.
Okazało się, że na terenie szkoły rusza projekt „Postaw na siebie”. Pierwszymi beneficjentami były oczywiście nasze dzieci. W ramach projektu uzupełniły swoje umiejętności i wiadomości z zakresu pracownika biurowego. W tym projekcie wzięło udział 12 absolwentów.
Kolejny projekt pod nazwą „Akademia Nowych Możliwości! Kompleksowy program wsparcia dla osób młodych na rynku pracy” otwiera kolejną drogę do rozwoju. Tym razem młodzież pogłębiała wiedzę z zakresu cukiernictwa. W tym projekcie wzięło udział 20 absolwentów.
Nie potrafimy ubrać w słowa naszej wdzięczności. Ni znamy innej szkoły, która tak troszczy się i dba o swoich absolwentów. Wymiernym efektem było zorganizowanie trzech staży po pierwszym projekcie oraz trzech staży po drugim projekcie. Teraz możemy powiedzieć „od marzeń do kariery”, a to wszystko dzięki Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu z Naszej Szkoły.
„Największe w życiu to pewność , że jest ktoś, kto Ci pomoże, pomoże mimo wszystko”.
Za tę pomoc dziękujemy – Rodzice i absolwenci