O KONFERENCJI …

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Węgrowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA – Węgrów” zorganizował 7 listopada 2012. III konferencję szkoleniowo – naukową na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży z autyzmem. Jej celem była popularyzacja wiedzy na temat autyzmu w środowisku oraz prezentacja skutecznych form pomocy i terapii. Patronat nad Konferencją objął Starosta Węgrowski i Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Konferencja otrzymała rekomendację Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, terapeuci, rodzice i lekarze. Zebrani mieli okazję wysłuchać wystąpień specjalistów – cenionych autorytetów w dziedzinie autyzmu oraz relacji ojca trzyletniego chłopca z autyzmem nt. znaczenia wczesnej diagnozy i terapii dla rozwoju dziecka. Gościem specjalnym Konferencji była Paulina Chodkowska, która swoim występem uświetniła jej przebieg. Uczestnikom Konferencji dziękujemy za liczne e-maile, listy gratulacyjne, wiersz, który powstał pod wpływem przeżyć autorki. Cieszymy się, że Konferencja spełniła Państwa oczekiwania. Do zobaczenia za rok.
Oto niektóre listy:
Pani Haniu,
ciągle jestem pod wrażeniem przyjęcia, z jakim się spotkała Paulina i ja w Państwa gościnnych progach. Opowiadam o tym wszystkim znajomym.
Bardzo dziękuję za przesłane nagrania radiowe.
Serdecznie pozdrawiam całą wspaniałą EKIPĘ węgrowską. Życzę fantastycznych
sukcesów w Państwa bardzo trudnej pracy. (DCh)
Witam, po raz pierwszy brałam udział w Konferencji organizowanej przez Państwa Ośrodek. Jestem pod wrażeniem wspaniałej organizacji. Dziękuję za przeżycia nie tylko intelektualne. Z przyjemnością skorzystam z następnych tego rodzaju spotkań. Życzę wytrwałości i dalej tyle entuzjazmu. Serdecznie pozdrawiam cały Zespół. (BB)
“ZROZUM MNIE!”
Proszę, zrozum mnie,
jak i ja ciebie też zrozumieć chcę!
Proszę, pozwól mi
poznać świat poprzez uchylone drzwi…
Wspólny wszak on jest –
zdobądź się więc dla mnie na ten gest.
Trochę odmiennie
może – myślę, czuję i odbieram…
… ale tym bardziej
łaknę miłości i akceptacji.

Tak więc – pomóż mi
wspięć się trochę na twoją płaszczyznę,
… to wciąż możliwe,
chociaż jestem dzieckiem z autyzmem!
Węgrów, 07.11.2012


Jadwiga Zgliszewska

Przewiń do góry Skip to content