DZIEŃ BABCI I DZIADKA

16 lutego 2012 r. odbył się w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Święto to było połączone z Dniem Patrona – Kornela Makuszyńskiego oraz balem karnawałowym. Na początku uroczystości pani wicedyrektor Agnieszka Wiśniewska powitała wszystkich bardzo serdecznie oraz złożyła życzenia przybyłym babciom i dziadkom. Na tę okazję uczniowie przygotowali dla kochanych dziadków część artystyczną i słodki poczęstunek. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty pt. ”Ale gratka – pasje moje, babci i dziadka!”. Były to warsztaty kulinarne, haftu krzyżykowego oraz plastyczne, podczas których powstały przepyszne potrawy, a także prace zdobnicze. Wszyscy, zarówno dziadkowie jak i dzieci włożyli w to wiele serca i miłości.
Podczas uroczystości gościnnie wystąpił zespół „Węgrowianie”. Występy podobały się wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej. Były wspólne śpiewy i tańce integracyjne.
Z okazji Dnia Patrona odbył się konkurs recytatorski pt.„120 przygód Koziołka Matołka” w ramach projektu gimnazjalnego oraz programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”, konkurs plastyczny pt. „Kornel Makuszyński i bohaterowie jego książek”, a także konkurs wiedzy o życiu i twórczości Patrona. Nagrody zwycięzcom wręczyła
z wielką radością Dyrektor naszej szkoły – pani Hanna Kasperowicz.
Wychowankowie Ośrodka z utęsknieniem czekali też na bal karnawałowy. Rodzice, dzieci
i nauczyciele wykazali się dużą pomysłowością przy doborze strojów. Starsi uczniowie wspaniale bawili się w rytmach muzyki dyskotekowej. Był to bardzo miły i uroczysty dzień. Dziękujemy Babciom, Dziadkom, oraz wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Czekamy na Was za rok!

Magdalena Michalczyk

Przewiń do góry Skip to content