Z WIZYTĄ W NOWEJ STRAŻNICY

27 września, w piękne wrześniowe przedpołudnie, uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wraz z opiekunami, udali się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Strażacy oprowadzili nas, opowiadając o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Pokazali nam ubiory, pojazdy biorące udział w akcjach ratowniczych oraz nowoczesny sprzęt.

Nasi wychowankowie mogli zasiąść za kierownicą wozów strażackich, przymierzyć kaski oraz przyrządy wykorzystywane przy pożarach: butle tlenowe czy maski. Ku ogromnej radości uczniów, mogli oni przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy i „ugasić” pożar.

Dzieci podziękowały strażakom za przybliżenie ich pracy oraz pomoc niesioną osobom w potrzebie, wręczając wykonaną przez wszystkich uczestników pracę plastyczną.  Wycieczkę uwieczniły pamiątkowe zdjęcia i drobne upominki – zakładki do książek.

Nowa Strażnica zrobiła na zwiedzających ogromne wrażenie. Wracaliśmy do szkoły pełni emocji i podziwu dla pracy strażaków, a co niektórzy z nadzieją wykonywania tego trudnego, ale wspaniałego zawodu w przyszłości. Panom Strażakom życzymy spokojnych dyżurów i dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

Organizatorzy

Przewiń do góry Skip to content