Z WIZYTĄ NA SŁOWACJI

Wizyta na Słowacji w  październiku 2013 roku zapoczątkowała przygotowania do zakończenia działań projektowych realizowanych w ramach słowacko-polskiego projektu Comenius Regio, pt. „Benefity v škole a regióne kreatívnym pohybom”. Projekt realizowany jest we współpracy ze Słowacją. Stronę polską reprezentują: Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie, Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie, a stronę słowacką: Krajský školský úrad w Nitrze, Spojená škola w Zlatych Moravcach, Špeciálna zakladna škola z Hurbanova oraz Centrum vol’neho času z Nesvad. W ramach współpracy mamy okazję do wymiany doświadczeń z zakresu zarządzania placówkami oświatowymi, zasobami ludzkimi oraz metod i form pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

     W dniach 21–25. października 2013 r. delegacja reprezentująca Powiat Węgrowski, SOSzW w Węgrowie, SRSDiM w Węgrowie uczestniczyła w spotkaniu projektowym zorganizowanym przez stronę słowacką. Program pobytu był bardzo bogaty. Obserwowaliśmy zajęcia w szkole w Zlatych Moravcach i Hurbanovie. Braliśmy udział w warsztatach dotyczących zarządzania personelem, szkoleniach z zakresu metodyki takich sportów, jak: unihokej, zajęcia na ściance wspinaczkowej, jazda na hulajnodze, rolkach, trampolinie, poruszanie się w butach kangoo. Wzięliśmy udział w szkoleniach i zajęciach związanych z poznawaniem przyrody i turystyką. Wiele czasu poświęcono zajęciom praktycznym: rozgrywaliśmy mecze w piłkę ręczną, uczyliśmy się koordynacji ruchów ciała na trampolinie, rolkach, hulajnodze. Obserwowaliśmy przyrodę oraz siedliska ptaków.   Ćwiczyliśmy spostrzegawczość i orientację w terenie podczas zabawy w podchody.

      Na zakończenie spotkania projektowego na Słowacji mieliśmy okazję wykazać się nowo nabytymi umiejętnościami podczas międzynarodowego turnieju sportowego.

     Wizyta na Słowacji, dzięki niezwykle serdecznemu przyjęciu na długo pozostanie w naszej pamięci, a wiedza i umiejętności tam nabyte zaprocentują w codziennej pracy w naszym Ośrodku.

Hanna Kasperowicz

Asystent koordynatora

Przewiń do góry Skip to content