WYCIECZKA DO ZOO

Wychowawcy Internatu naszego Ośrodka przygotowali z okazji Dnia Dziecka nie lada niespodziankę dla swoich podopiecznych- wycieczkę do warszawskiego ZOO. Radość z wyjazdu była tym większa, że niektórzy uczestnicy mieli okazję zwiedzić ten obiekt po raz pierwszy.
Przekonaliśmy się, że Ogród Zoologiczny pełni przede wszystkim rolę edukacyjną i rekreacyjną, jednakże może odgrywać pewną rolę w zachowaniu gatunków, które wyginęły w warunkach naturalnych lub są na granicy wyginięcia. Są to między innymi: leniwiec, mrówkojad wielki, nosorożec , rak błotny ,niedźwiedź polarny, tygrys, orangutan, panda wielka. To wyjątkowe i niecodzienne, że mogliśmy je tego dnia zobaczyć.
W warszawskim ZOO jest wiele atrakcji, które warto zobaczyć i odwiedzić… Małpiarnia, ptaszarnia, słoniarnia, wybieg australijski, małpie wyspy, wybieg nosorożców, baśniowe zoo, chata pod strzechą, żyrafiarnia, insektarium oraz niedawno otwarte hipopotarium i rekinarium to niektóre obiekty, które udało nam się obejrzeć. Starczyło nam jeszcze czasu na radosne harce na placu zabaw i pamiątkowe zdjęcia. Na więcej przydałby się kolejny dzień i dwa razy więcej sił w nogach.
Wycieczka okazała się niezwykłą przygodą podczas pięknej słonecznej pogody. Jej zakończenie uwieńczyliśmy wizytą w kochanej przez małe i duże dzieci restauracji McDonald’s.

I tak pełni wrażeń, nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do internatu. Co do jednego wszyscy jesteśmy zgodni: ZOO to wymarzone miejsce do zwiedzania, dobre na rodzinny spacer, świetne na szkolne eskapady. Dzień Dziecka dopiero za rok, ale my już nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy. Tegoroczna odbyła się dzięki uprzejmości Pani Dyrektor SOSz-W – Hanny Kasperowicz oraz Prezesa Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego- Pana Andrzeja Filipka, którym składamy serdeczne podziękowania.

Kierownik wycieczki
Barbara Iwanek

Przewiń do góry Skip to content