WIZYTA NA WĘGRZECH W RAMACH PROJEKTU COMENIUSA

Projekt „Lets play with fairy tales” realizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie w ramach programu Comenius “Uczenie się przez całe życie” zakłada wdrożenie wielu różnorodnych działań skupiających się wokół tematyki baśni. Jego głównym założeniem jest współpraca szkół partnerskich polegająca między innymi na organizowaniu spotkań w placówkach uczestniczących w projekcie. Jedna z takich wizyt odbyła się na Węgrzech. Koordynator projektu i trzy nauczycielki z zespołu projektowego w dniach od 16 do 20 maja 2011r. uczestniczyły w spotkaniu roboczym zorganizowanym w węgierskiej miejscowości Hatvan. Przybyli tam także nauczyciele z Czech, Słowacji, Słowenii.
Program wizyty był bardzo bogaty. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić węgierską szkołę, poznać zasady jej funkcjonowania. Obejrzeli przygotowane przez uczniów przedstawienie baśni i występ zespołu tanecznego, który zaprezentował regionalne tańce ludowe. Bardzo owocne okazały się także merytoryczne spotkania projektowe. Omawiano na nich zrealizowane zadania i planowano działania na kolejny rok pracy. Prezentowano osiągnięcia uczniów. Dokonano także rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Moja ulubiona baśń” zorganizowanego przez szkołę ze Słowacji. Prace konkursowe były wysyłane na przełomie stycznia i lutego 2011r. Okazało się, że spośród wszystkich prac nadesłanych przez uczniów ze szkół partnerskich pierwsze i drugie miejsce przypadło wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Dla naszych nauczycieli uczestniczących w spotkaniu była to bardzo miła niespodzianka.
Wizyta w węgierskiej szkole dostarczyła jej uczestnikom nowych doświadczeń związanych z pracą pedagogiczną z osobami niepełnosprawnymi. Stała się okazją do wymiany poglądów oraz zacieśnienia kontaktów z przedstawicielami partnerskich szkół. W październiku 2011r. nauczyciele ze Słowacji, Węgier, Słowenii i Czech odwiedzą nasz Ośrodek. Myślę, że będzie to bardzo miłe i owocne spotkanie. Wezmą w nim udział nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie. Nasi wychowankowie będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i osiągnięcia oraz zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie.

Agnieszka Wiśniewska

Koordynator projektu

Koordynator projektu

Przewiń do góry Skip to content