SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY – KLASA III AP

Kasa III ap liczy siedmiu uczniów . Jest to grupa osób w wieku od 20 do 24 lat. Głównym celem ich nauczania, oprócz doskonalenia umiejętności czytania, pisania i liczenia, jest wzbogacanie wiedzy na temat otoczenia społecznego i przyrodniczego. Zajęcia rozwijają umiejętności komunikowania się, samoobsługi, korzystania z pieniędzy, dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo.
Głównym przedmiotem jest przysposobienie do pracy, w ramach którego uczniowie poznają zasady sporządzania prostych posiłków. Służy temu codzienne, samodzielne przygotowywanie II śniadania, a także organizowanie okolicznościowych poczęstunków, np. z okazji urodzin wychowanków. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych i umuzykalniających.
Atmosfera w klasie jest niezwykle ciepła i serdeczna. Uczniowie znają się od wielu lat, są pełni empatii i serdeczności dla innych. Moja praca, jako wieloletniego wychowawcy tej grupy, jest dla mnie prawdziwą przyjemnością i źródłem wielu ciekawych doświadczeń pedagogicznych.

Wychowawca klasy III ap Beata Zdanowska

Przewiń do góry Skip to content