Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ten marcowy dzień nie jest przypadkowy, nawiązuje bowiem do trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary.
My również włączamy się do tej akcji poprzez przygotowanie plakatów informacyjnych, zamieszczanie wiadomości w intrenecie, rozpowszechnianie informacji wśród społeczności lokalnej.W tym roku młodzież z wychowawcami wyszła na ulice naszego miasta i częstowała cukierkami z logo wydarzenia.
W szkole odbyła się cześć artystyczna przygotowana przez dzieci obchodzące swoje święto. Występy wokalne artystów poderwały z miejsc wszystkie dzieci
i zaproszonych gości ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. A niezwykły pokaz mody „WIOSNA 2023” zaskoczył wszystkich zebranych. Stylizacje strojów prezentowanych przez dzieci były różnorodne, od mody codziennej przez sportową do eleganckiej. Całość imprezy zakończył V Bieg Kolorowej Skarpetki, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego by ten dzień był wyjątkowy.

Organizatorzy

Koniecznie obejrzyj!

Przewiń do góry Skip to content