Sukces naszego nauczyciela –Pani Magdalena Malinowska –najlepszy czytelnik roku 2023

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką ludzkość sobie wymyśliła.

Wisława Szymborska

W 2023 roku Biblioteka Miejska w Węgrowie, ogłosiła konkurs na najlepszego czytelnika roku 2023. Laureatką i zwyciężczynią została po raz trzeci została  nasza nauczycielka wychowania przedszkolnego SOSW w Węgrowie, p. Magdalena Malinowska. Otrzymała ona nagrodę główną, statuetkę sowę. Niezwykłe wydarzenie uwieczniono, wspólnym pamiątkowym zdjęciem z poetą satyrykiem Jackiem Fedrowiczem.

Na co dzień pani Magda wprowadza dzieci w świat literatury, rozbudza wyobraźnię i kształtuje nawyki czytelnicze. Przedszkolaki uczą się czytać globalnie, uwielbiają oni historyjki obrazkowe i ilustrowane kolorowo bajki. Dzieci nabywają nawyki dbania o książki i szanowania ich. Doskonalą umiejętność słuchania ze zrozumieniem, rozwijają i poszerzają wiedzę o świecie. Książka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka: społeczny, emocjonalny i poznawczy. Książka to przyjaciel człowieka. Przedszkolaki uczą się, wspólnego przeżywania z bohaterami książek emocjonalnych przygód. Obcowanie z książką wzmacnia ich poczucie własnej wartości. Cyklicznie organizowane są w przedszkolu spotkania z nauczycielem- bibliotekarzem naszej szkoły. Organizowane są wyjścia do Biblioteki Miejskiej w Węgrowie, gdzie przedszkolaki zapoznały się z działem książek dla dzieci. Propagowana jest akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom’’.

W erze DVD, komputerów i Internetu, książka walczy o swoją pozycję i rolę w życiu człowieka. Pani Magda w swojej pracy zawodowej od najmłodszych lat, stara się ,,zarazić’’, innych zamiłowaniem do książek. Książka jest czymś ważnym i wyjątkowym. Pani Magda zaprasza do czytania dzieciom w domu, przez rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo.

M.M.

Foto-Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie

Przewiń do góry Skip to content