Sukces naszego nauczyciela –Pani Magdalena Malinowska –najlepszy czytelnik roku 2021

,, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

       jaką ludzkość sobie wymyśliła’’.

Wisława Szymborska

                    

W 2021 roku Biblioteka Miejska w Węgrowie, ogłosiła konkurs na najlepszego czytelnika roku 2021. Laureatką i zwyciężczynią została nasza nauczycielka wychowania przedszkolnego SOSW w Węgrowie, p. Magdalena Malinowska.

Otrzymała, ona nagrodę główną, statuetkę sowę, książkę aktora, Roberta Górskiego, ,,Jak zostałem prezesem’’. Niezwykłe wydarzenie uwieczniono, wspólnym pamiątkowym zdjęciem z aktorem z kabaretu ,, Moralnego Niepokoju’’.

Na co dzień pani Magda wprowadza dzieci w świat literatury, rozbudza wyobraźnię i kształtuje nawyki czytelnicze. Przedszkolaki uczą się czytać globalnie, uwielbiają oni historyjki obrazkowe i ilustrowane kolorowo bajki.

Dzieci nabywają nawyki dbania o książki i szanowania ich. Doskonalą umiejętność słuchania ze zrozumieniem, rozwijają i poszerzają wiedzę o świecie.

Książka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka: społeczny, emocjonalny i poznawczy. Książka to przyjaciel człowieka. Przedszkolaki uczą się, wspólnego przeżywania z bohaterami książek emocjonalnych przygód. Obcowanie z książką wzmacnia ich poczucie własnej wartości.

Cyklicznie organizowane są w przedszkolu spotkania z nauczycielem- bibliotekarzem naszej szkoły. Organizowane są wyjścia do Biblioteki Miejskiej w Węgrowie, gdzie przedszkolaki zapoznały się z działem książek dla dzieci. Propagowana jest akcja,, Cała Polska czyta dzieciom’’.

W erze DVD, komputerów i Internetu, książka walczy o swoją pozycję i rolę w życiu człowieka. Pani Magda w swojej pracy zawodowej od najmłodszych lat, stara się ,, zarazić’’, innych zamiłowaniem do książek. Książka jest czymś ważnym i wyjątkowym.

Pani Magda zaprasza do czytania dzieciom w domu, przez rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo.

Magdalena Malinowska

Przewiń do góry Skip to content