RYWALIZOWALI Z NAJLEPSZYMI W KRAJU!

W dniach 12 – 13.04.2013 r. w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych. Wzięli w nich udział uczniowie placówek specjalnych. Wśród 98 uczestników z 16 województw znalazło się 3 reprezentantów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie. W kategorii kobiet z naszej szkoły wystąpiła mistrzyni Mazowsza – Marzena Wiecha. Węgrowianka miała w pierwszej rundzie wolny los, a w drugiej spotkała się z przedstawicielką Małopolski, Anną Kardache z Krakowa. Rywalka tylko na początku sprawiała naszej tenisistce problemy, a mecz w drugim i trzecim secie był jednostronnym widowiskiem i zakończył się sukcesem Marzeny 11:9; 11:1; 11:4. W kolejnej rundzie nasza ping –pongistka trafiła na niezwykle wymagającą konkurentkę. Była nią Ewa Cychowska z Morąga (warmińsko – mazurskie). Po słabym początku zawodniczka z Węgrowa toczyła wyrównaną walkę, ulegając nieznacznie w końcówkach setów. W spotkaniu o wejście do najlepszej szóstki w Polsce reprezentantka SOSzW zmierzyła się z Pauliną Hajdugą z miejscowości Złota (małopolskie). Mimo dobrej gry przeciwniczka okazała się lepsza, zwyciężając 3:0. Marzena Wiecha została sklasyfikowana na miejscach 9 – 12.
W grupie młodszej (do lat 16) wystąpiła, debiutująca w tak poważnej imprezie, Anna Wielądek. Zawodniczka z Węgrowa rozegrała 3 pojedynki. W pierwszym uległa Monice Plewni z Mysłowic (śląskie) 7:11; 6:11; 5:11, w drugim zwyciężyła Katarzynę Laskowską z Radońska (kujawsko – pomorskie) 11:6; 11:5; 11:0, a w ostatniej konfrontacji nie sprostała Patrycji Górce z Pyrzyc (zachodniopomorskie). Nasza tenisistka zakończyła mistrzostwa na tej samej pozycji co starsza koleżanka.
W kategorii mężczyzn uczestniczył niespełna 17- letni Dominik Wyszogrodzki. W pierwszym meczu trafił na jednego z faworytów turnieju – Wojciecha Szychtę z Łodzi i uległ mu 0:3. W kolejnym spotkaniu prowadził w każdym secie, jednak końcówki należały do Bartłomieja Kostruwca z Wschowej (wielkopolskie), który triumfował 11:7; 11:9; 11:9.
Oceniając występy węgrowskich sportowców, należy podkreślić fakt ogromnego osiągnięcia, jakim był awans do finałów Mistrzostw Polski. W kilku pojedynkach zabrakło naszym tenisistom tak potrzebnego doświadczenia w zawodach tej rangi. Rywalami uczniów SOSzW byli także reprezentanci kadry narodowej, uczestnicy zawodów międzynarodowych, w tym mistrzostw Europy i Świata.

Paweł Tomyślak

Przewiń do góry Skip to content