PROJEKT „SZTUKA BEZ BARIER”

W ramach projektu „Sztuka bez barier” Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji, realizowanego w Internacie SOSzW w Węgrowie, odbywają się zajęcia:

 • plastyczne
 • manualne
 • ruchowe metodą dr Sally Goddard
  Podczas zajęć plastycznych beneficjenci poznają techniki, m.in.: szkic ołówkiem,malowanie palcami, rysowanie pastelami olejnymi. Najlepsze prace dzieci techniką pasteli olejnych wezmą udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym poświęconym pamięci Krzysia Karolkowskiego „Tęczowy świat Krzysia – Anioły’’. W ramach zajęć plastycznych odbyło się spotkanie z artystką ludową Panią Haliną Przewoźną. Malarka zaprezentowała swoje prace: pejzaże i kwiaty techniką olejną na płótnie. Opowiedziała o początkach swojej twórczości oraz o bogatym dorobku artystycznym.
  Na zajęciach manualnych beneficjenci wykonują prace różnymi technikami: np. wydzieranki z papieru kolorowego, wyklejanie bibułą. Przygotowują ozdoby wielkanocne, m.in.: pisanki, karty świąteczne, które zostaną zaprezentowane na Kiermaszu Wielkanocnym
  w Węgrowskim Ośrodku Kultury . W ramach zajęć odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Pepłowską, która zaprezentowała rękodzieło ludowe: kwiaty z krepiny i bibuły. Beneficjenci uczyli się samodzielnie wykonywać kolorowe kwiaty.
  W ramach działań projektowych odbywają się również zajęcia metodą terapeutyczną dr Sally Goddard, na których uczestnicy rozwijają i podnoszą aktywność poznawczą
  i ruchową. Ćwiczenia przy muzyce usprawniają umiejętności konieczne do efektywnego uczenia się, rozładowują nagromadzone emocje i napięcia, dostarczają radość i zabawę.
  Wszystkie materiały promocyjne dla beneficjentów projektu oraz materiały potrzebne do realizacji zajęć są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Maria Krasnodębska Koordynator  projektu

Przewiń do góry Skip to content