Nasi uczniowie na Targach Edukacyjnych

W piątek, 17 marca, w hali sportowej ZSP im. J. Kochanowskiego odbyły się Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego. W tym ważnym wydarzeniu wzięli również udział nasi nauczyciele i uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia Nr 2 im. K. Makuszyńskiego.

Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Węgrowie przy współudziale ZSP im. J. Kochanowskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęła senator Maria Koc.

W wydarzeniu udział wzięli: posłowie: Maciej Górski, poseł Daniel Milewski, mazowiecki wicekurator oświaty Dorota Skrzypek, starosta powiatu węgrowskiego Ewa Besztak, wicestarosta Marek Renik, radni powiatu na czele z przewodniczącym rady Leszkiem Redoszem, przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym m.in.: burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, zastępca burmistrza Węgrowa Halina Ulińska, komendant Powiatowy Policji insp. Zbigniew Zięcina, a także dyrektorzy instytucji powiatowych oraz szkół i placówek oświatowych z powiatu węgrowskiego.

Ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów zaprezentowały takie placówki oświatowe jak: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Stoczku oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie. Ciekawą ofertę przedstawiły instytucje współpracujące z powiatem tj. Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, 53. Batalion lekkiej piechoty z Siedlec, Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Akademia Nauk Stosowanych  Mazovia w Siedlcach, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach, Cech Rzemiosł Różnych w Węgrowie, firma Triol Poland z siedzibą w Ostrówku i firma MIKS.

Nasze stoisko, przy którym można było skosztować takich smakołyków jak rogaliki, babki i bajaderki przyciągało sporą grupę młodych ludzi. Przybyli na targi goście i młodzież z całego powiatu węgrowskiego mogli zapoznać się z ciekawą ofertą kształcenia w zawodzie kucharz. Gwarantowane m.in. nauki praktyczne w pracowniach gastronomicznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt, wycieczki zawodowe, wsparcie w ramach kształcenia i poszukiwania pracy czy pomoc w realizacji płatnych staży to tylko niektóre z możliwości, jakie proponuje nasza Branżowa Szkoła. Uczniowie wraz z opiekunami wrócili z targów zadowoleni i szczęśliwi zainteresowaniem, jakie wzbudzał nasz punkt informacyjno-degustacyjny. Dodatkowym plusem uczestnictwa w targach edukacyjnych było zawarcie nowych znajomości, poznanie zasad działania broni strzeleckiej i możliwość skorzystania z bezpłatnego pokazu w technologii wirtualnej rzeczywistości „Kartka z Pamiętnika”.

A.K.

Przewiń do góry Skip to content