NARODOWE CZYTANIE „Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej

Zachęceni inicjatywą Narodowego Czytania propagowaną przez Parę Prezydencką, wzięliśmy kolejny raz udział w tej ogólnopolskiej akcji.

Wydarzenie miało miejsce w naszej nowej siedzibie, w holu patrona szkoły – Kornela Makuszyńskiego, który porównał książkę do mędrca „ co puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”. Chętni uczniowie czytali głośno swym koleżankom i kolegom wybrane fragmenty powieści pt. Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

Uczniowie szkoły branżowej przybliżyli opisy przeżyć bohaterów związanych z historią powstania styczniowego. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej przedstawili zebranym legendę o Janie i Cecylii.

Na uwagę zasługuje fakt, że nawet uczniowie z klas IV szkoły podstawowej zadeklarowali chęć udziału w czytaniu powieści. W ich wykonaniu usłyszeliśmy o malowniczych obrazach przyrody oraz charakterystyce wsi polskiej tamtej epoki Była to doskonała okazja do poznania „pereł literatury polskiej”, promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do aktywnego rozpoczęcia nauki w nowym roku szkolnym…

Aneta Żołnierzak

Przewiń do góry Skip to content