Na sportowo w Węgrowie w ramach Programu Comenius Regio

W hali ZSP w Węgrowie odbył się Międzynarodowy Turniej Rekreacyjno – Sportowy zorganizowany w ramach projektu Comenius Regio „Benefity v škole a regióne kreatívnym pohybom”. W imprezie wzięło udział 55 uczestników  –  przedstawicieli 4 placówek ze Słowacji (goście), Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie i Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie (gospodarze). Program zawodów przewidywał rywalizację w następujących konkurencjach: piłce nożnej, piłce ręcznej, unihokeju, tenisie stołowym i ringo. Turniej rozpoczął się od odegrania hymnów państwowych, a po ich wysłuchaniu imprezę uroczyście otworzył Pan Tadeusz Krupa, koordynator projektu i jednocześnie Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Obecni byli też: Pan Janusz Baum – dyrektor ZSP w Węgrowie, Pani Hanna Kasperowicz – dyrektor SOSzW w Węgrowie i Pani Agnieszka Wiśniewska – wicedyrektor SOSzW w Węgrowie.
    Na początku współzawodnictwa doszło do pojedynku w piłce nożnej. W tej dyscyplinie gospodarze zwyciężyli zdecydowanie 9:3. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Paweł Tomyślak – 5, Jolanta Osiadacz – 3 i Małgorzata Mieszało – 1. W ekipie słowackiej trafieniami popisali się Peter Zsittuyan – 2 i Andrea Kotrincova – 1. W meczu szczypiornistów ponownie lepszy okazał się zespół węgrowski, który rzucił rywalom 7 goli (Paweł Tomyślak – 6 i Jerzy Chodowski – 3). Drużyna gości odpowiedziała 3 bramkami autorstwa Petera Zsittuyana – 2 i Zity Hukowej – 1. Także w unihokeju padł wynik korzystny dla węgrowskiej drużyny, która po zaciętej walce zwyciężyła 3:2. Goście ze Słowacji okazali się natomiast wyraźnie lepsi w ringo (15:10, 15:7). Pojedynek zawodników grających w tenisa stołowego trzymał w napięciu licznie zgromadzoną widownię aż do ostatniej piłeczki. Tę rozstrzygnęli na swoją korzyść Słowacy i cieszyli się z sukcesu 3:2.
      W ramach turnieju odbył się także rajd rowerowy. Uczestnicy w ramach działań promujących zdrowy styl życia zwiedzili na rowerach najciekawsze miejsca najbliższej okolicy. Turniej był udaną imprezą. Uczestnicy wykazali się wiedzą metodyczną  i praktycznymi umiejętnościami w zakresie dyscyplin sportowych, które wystąpiły podczas turnieju. Jako nauczyciele będą mogli wykorzystać te umiejętności w pracy z uczniami. Wyniki poszczególnych meczów nie są najistotniejszą sprawą. Najważniejsze to atmosfera zawodów i rywalizacja z przestrzeganiem szlachetnych zasad idei fair play oraz integracja i wymiana doświadczeń uczestników międzynarodowego projektu. Na zakończenie imprezy naczelnik Tadeusz Krupa i dyrektor Hanna Kasperowicz wręczyli zawodniczkom i zawodnikom puchary, medale i dyplomy.
       Organizatorzy dziękują arbitrom poszczególnych dyscyplin za wzorowe sędziowanie i sprawne przeprowadzenie meczów.

Przewiń do góry Skip to content