Jasełka w naszym Ośrodku

„Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki’ – pod takim hasłem w środę, 21 grudnia, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, odbyły się jasełka.

Boże Narodzenie to czas pełen radości z narodzin Chrystusa. To również czas refleksji, nadziei i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. W kręgu najbliższych spotkali się również uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy Ośrodka, którzy w środę, 21 grudnia, zadbali o świąteczną atmosferę. W magiczny czas oczekiwania wprowadzili nas uczniowie i nauczyciele, którzy wraz ze szkolnym chórem, przygotowali przedstawienie jasełkowe. Tegoroczne jasełka miały inny, metaforyczny charakter. Uwspółcześniona wersja wydarzeń rozgrywających się sprzed ponad dwóch tysięcy lat przypomniała obecnym, że to nie pycha, gniew, pieniądze czy żądza są wartościami ponadczasowymi a miłość, wiara i nadzieja. Było pięknie i wzruszająco. Magii i uroku dodał również występ taneczny „aniołów” i ich światełko nadziei, które zajaśniało świątecznym blaskiem.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor SOSW Hanna Kasperowicz, która złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze, bożonarodzeniowe życzenia.    

A.K.

Przewiń do góry Skip to content