Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Węgrowskiego

W środę, 9 listopada, odbyło się Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Węgrowskiego W inauguracyjnym spotkaniu wzięli udział także nasi uczniowie.

Na spotkanie z młodzieżą przybyli m.in. senator Maria Koc, poseł Maciej Górski, starosta powiatu węgrowskiego Ewa Besztak, wicestarosta powiatu węgrowskiego Marek Renik, przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Brigida Górniaczyk. Środowisko młodych reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie, Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Stoczku, ZSP w Sadownem, I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Węgrowie, ZSP im. M. Sadzewiczowej w Łochowie, ZSP w Ostrówku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Samorząd Uczniowski SOSW w Węgrowie dumnie reprezentowali – Mateusz Wierzbicki i Krystian Wycech.

Pierwsza tego typu inicjatywa zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Stowarzyszenie „Ogólniak”. Celem przedsięwzięcia jest zawiązanie współpracy między samorządem powiatu węgrowskiego a przedstawicielami samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych.

– Z jednej strony to wielkie dla was wyróżnienie, że zostaliście wybrani w wyborach demokratycznych. Z drugiej strony to wyzwanie, by sprostać oczekiwaniach, jakie pokładają w was koleżanki i koledzy ze szkoły – zauważyła starosta powiatu węgrowskiego Ewa Besztak. – Chcemy was zapoznać z naszą pracą. Chcemy, by z tej współpracy wynikały dobre rzeczy. Byście nauczyli się pisać wnioski i pozyskiwać środki na różnego rodzaju inicjatywy – tłumaczyła starosta Ewa Besztak.

Głos zabrała także senator Maria Koc. Przypomniała ona o historii miejsca, w którym obecnie mieści się Centrum Dialogu Kultur oraz niezwykle cennych lekcjach religii prowadzonych przez ks. Zbigniewa Latosiego. Pani senator zachęcała też młodzież do korzystania z możliwości, które oferuje Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie, a także zaprosiła przedstawicieli Samorządów Uczniowskich do parlamentu, obiecując jednocześnie pomoc w organizacji wyjazdu.  Po części oficjalnej, przyszedł czas na zadania praktyczne. Specjalne warsztaty integrujące i rozwojowe poprowadził znany dziennikarz, coach, nauczyciel, konferansjer oraz wykładowca akademicki – Maciej Chudkiewicz. Zwieńczeniem Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Węgrowskiego było podpisanie deklaracji o wzajemnej współpracy.

A.K.

Przewiń do góry Skip to content