CERTYFIKOWANE SZKOLENIE I STOPNIA SMYKO-MULTISENSORYKA

W dniach 14-15 października w naszym Ośrodku odbyło się długo wyczekiwane certyfikowane szkolenie I stopnia Smyko-Multisensoryka. Jest to szkolenie licencyjne według autorskiego programu Aleksandry Charęzińskiej, które zostało stworzone w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej.

Smykomultisensoryka to zajęcia oparte na relacji, z dużą dawką zabawy, podczas których dziecko doświadcza bodźców ze świata zewnętrznego.  Podczas dwóch dni zajęć uczestnicy zostali zapoznani z programem sensorycznym dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat
w oparciu o teorię integracji sensorycznej. Uzupełnili i utrwalili wiedzę z zakresu podstawowych informacji dotyczących rozwoju psychomotorycznego małego dziecka, a także dowiedzieli się jak w odpowiedni sposób dostarczać stymulacji zmysłowej poprzez profil sensoryczny. Aby w pełni zrozumieć przesłanie, które podąża za metodą Smykomultisensoryki, uczestnicy wcielili się w rolę małego dziecka, które odbiera bodźce ze świata zewnętrznego i spróbować się z nimi zmierzyć. To było nie lada wyzwanie!

Teoria, przeplatana była ćwiczeniami aktywizującymi grupę oraz ćwiczeniami praktycznymi. Pani Aleksandra to osoba pełna zaangażowaniai pasji w obszarze rozwoju małego dziecka. Przekazała uczestnikom zajęć, obecnie trenerom, niezwykle wartościowe treści w sposób ciekawy i rzeczowy. Były to dwa dni pełne inspiracji oraz wymiany doświadczeń, które na pewno zaowocują w przyszłości podczas prowadzenia zajęć.

Przewiń do góry Skip to content