Wycieczka do Kulinarnego Poddasza w Siedlcach

W środę 18.05.2022 r. część wychowanek z internatu  wraz z paniami wychowawczyniami, wybrało się na „ Magiczne Warsztaty Kulinarne” do Siedlec. Już od samego wejścia w „ Kulinarnym Poddaszu” powitał nas magiczny klimat dzięki specjalnie udekorowanym pomieszczeniom.

Na początku zajęć każda z wychowanek oraz panie wychowawczynie otrzymały fartuchy kuchenne. Następnie przeszliśmy do pomieszczenia, w którym na stołach znajdowały się tajemnicze  czarne skrzynie z otworami i numerkami. Okazało się, że będziemy musieli po kolei wkładać dłonie do otworów i starać się zgadnąć, co się w nich znajduje, a dokładniej jaki produkt spożywczy. Podczas odgadywania nazw produktów pani prowadząca warsztaty podawała nam informacje na temat wartości odżywczych bądź witamin poszczególnych produktów. Gdy już odgadliśmy nazwy wszystkich produktów,  musieliśmy jeszcze zgadnąć, jakie danie powstanie z ich połączenia. Oczywiście wszyscy odpowiedzieli jednogłośnie, że będą to cheeseburgery. Tak więc wzięliśmy się za ich przygotowanie, wyszły przepyszne o czym mogliśmy się przekonać kosztując ich.

Ponieważ były to „ Magiczne Warsztaty Kulinarne” następnym punktem programu było przygotowanie magicznych słodkich różdżek. Każda uczestniczka warsztatów otrzymała masę cukrową, z której według instrukcji przygotowała magiczną różdżkę, którą następnie udekorowała według swojego pomysłu. Tak przygotowane różdżki zostały zapakowane i zabrane do internatu. Na koniec zajęć mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia  grupowe, jak również indywidualne.  Zajęcia bardzo się wszystkim podobały dzięki czemu w radosnych nastrojach wróciliśmy do internatu.

Serdeczne podziękowania za opłacenie busa dla sponsora Pana Dariusza Sińczuka.

Organizatorzy wycieczki:

Urszula Witkowska

Dominika Wójcik Agnieszka Ufnal

Przewiń do góry Skip to content