Wizyta w Mobilnym Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa”

W dniu 10 października 2022 r. wychowankowie grupy II pod opieką wychowawców Doroty Gałązki oraz Tomasza Mielniczka odwiedzili Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”, który stanął na Rynku Mariackim w Węgrowie.

W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. Sto lat temu kończył się proces formowania granic państwowych po I wojnie światowej i licznych konfliktach przygranicznych.

W przestrzeni mobilnego centrum edukacyjnego w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje dzieci poznały najważniejsze informacje z lat 1918-1925. Holoboxy prezentowały historyczne artefakty, a gospodarzem wystawy był cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos Nas przywitał i pożegnał.

O kulturze, która była integralnym elementem tożsamości narodowej, opowiadała makieta polskiego pawilonu z wystawy światowej w Paryżu z 1925 roku. Zwiedzanie zwieńczyło zrobienie pamiątkowego zdjęcia z Ignacym Daszyńskim w specjalnej fotobudce.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu był PKN ORLEN. Tekst oraz zdjęcia: Tomasz Mielniczek

Przewiń do góry Skip to content