SUKCESY SPORTOWCÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W ostatnich tygodniach Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Węgrowie był organizatorem dwóch imprez rangi wojewódzkiej. 11. marca 2010 r. w hali sportowej Sskoły Podstawowej  im. Jana Pawła II odbyły się finały Mazowieckiego  Turnieju Piłki Nożnej.

          Na starcie stanęło 7 ekip: 4 w kategorii chłopców i 3 dziewcząt. Na uroczystość otwarcia zawodów przybyli: starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach Pani Cecylia Radzikowska, Przewodniczący Rady Miasta Węgrowa Pan Tadeusz Ryczkowski oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Pani  Agnieszka Zarzycka. Powitania zaproszonych gości dokonała Dyrektor SOSzW w Węgrowie – Hanna Kasperowicz.

            Turniej piłki nożnej przebiegał pod znakiem sportowej rywalizacji odbywającej się w duchu fair play. Po 3-godzinnych zmaganiach okazało się, że mistrzami Województwa Mazowieckiego zostały zawodniczki z Otwocka oraz reprezentanci Płocka, którzy w swoich szeregach mieli 5 złotych medalistów krajowego czempionatu. W zawodach wojewódzkich bardzo dobrze wypadli przedstawiciele gospodarzy, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli drugie miejsca, zdobywając tytuły wicemistrzów Mazowsza. Turniej został sprawnie przeprowadzony dzięki wzorowej pracy sędziego głównego Pana Pawła Szczepanika.

            W finałach Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym, które odbyły się 24. marca 2010 r. na gościnnej hali Gimnazjum Gminy Liw wystartowało ponad 50 zawodniczek i zawodników. Turniej, który prowadził Sędzia Waldemar Księżpolski, rozgrywany był systemem „do dwóch przegranych”. Duży sukces w tej imprezie odnieśli tenisiści węgrowscy, zdobywając jeden złoty i dwa srebrne medale. W ten sposób zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Kazimierzy Wielkiej w drugiej połowie kwietnia. Podczas uroczystego zakończenia turnieju Dyrektor SOSW w Węgrowie Hanna Kasperowicz udekorowała medalami najlepszych ping-pongistów.

Henryk Giers

 Oto oni:

Dziewczęta:                                                                Chłopcy:

               Grupa młodsza:                                       Grupa młodsza:

  1. Sylwia Jedynak – Węgrów                             1. Łukasz Cegliński – Pruszków
  2. Agnieszka Matwiejczuk – Węgrów                2. Rafał Jędras – Pruszków
  3. Ewelina Deska – Otwock                                3. Adam Krysiński – Pruszków

               Grupa starsza:                                                             Grupa starsza:

  1. Monika Żakowska – Warszawa                   1. Norbert Grzonkowski – Warszawa
  2. Katarzyna Kutera – Warszawa                    2. Łukasz Ignatowski – Węgrów

Małgorzata Kołtek – Łosice                          3. Artur Kazimierczak – Warszawa

Przewiń do góry Skip to content