Sukces naszych nauczycieli w konkursie czytelniczym w Węgrowie

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką ludzkość sobie wymyśliła”
Wisława Szymborska

W 2022 roku Biblioteka Miejska w Węgrowie, ogłosiła konkurs na najlepszego czytelnika. Laureatką i zwyciężczynią po raz drugi została  nasza nauczycielka wychowania przedszkolnego SOSW w Węgrowie – Magdalena Malinowska, która przeczytała 233 książki! Na podium stanęła również wychowawczyni z Internatu Olga Lewikowska, mogąca pochwalić się imponującą liczbą 50 przeczytanych książek. Nasze koleżanki otrzymały złote statuetki sowy i książki satyryka Krzysztofa Daukszewicza.

Na co dzień pani Magda wprowadza dzieci w świat literatury, rozbudza wyobraźnię i kształtuje nawyki czytelnicze. Przedszkolaki uczą się czytać globalnie, uwielbiają oni historyjki obrazkowe i ilustrowane kolorowo bajki. Dzieci nabywają nawyki dbania o książki i szanowania ich. Doskonalą umiejętność słuchania ze zrozumieniem, rozwijają i poszerzają wiedzę o świecie.

Z kolei pani Ola prowadzi w Internacie koło czytelnicze, w ramach którego organizuje spotkania czytelnicze w Bibliotece Miejskiej  Węgrowie i propaguje rozwój czytelnictwa wśród wychowanków. Panie podkreślają, że książka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, zarówno społeczny, emocjonalny, jak i poznawczy. Książka to też przyjaciel człowieka, obcowanie z nią wzmacnia poczucie własnej wartości. Swoim przykładem panie udowadniają, że warto czytać od najmłodszych lat, a idea czytelnictwa powinna być wzmacniana w przedszkolu, szkole, a także w domu.

Przewiń do góry Skip to content