NA ZIELONEJ SZKOLE W BESKIDACH…

Już po raz kolejny wychowankowie naszego Ośrodka wzięli udział  w 5-dniowej  wycieczce turystyczno-edukacyjnej pod nazwą ,,Zielona szkoła w Beskidach”. Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Wspólnota Powiatowa w Garwolinie.

    W poniedziałek, 4 października, wyruszyliśmy z Garwolina w stronę Krakowa, gdzie poznaliśmy sekrety Wawelu, zwiedziliśmy słynną kryptę królów polskich i wieżę, gdzie bije w wyjątkowych sytuacjach Dzwon Zygmunta. Zobaczyliśmy też ponadto Sukiennice i Rynek Starego Miasta oraz Uniwersytet Jagielloński. Posłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, a następnie udaliśmy się do hotelu Silver w Zawoi  najdłuższej wsi w Polsce.

       Podczas pobytu na zielonej szkole chodziliśmy w góry szlakami:

– Zawoja Markowa- Markowe Szczawiany- Przełęcz Brona,

– Hala Kamińskiego.

    Droga była długa i byliśmy trochę zmęczeni, ale piękne widoki i roślinność rekompensowały trudy marszu. Oprócz pieszych wypraw w góry zwiedzaliśmy różne okoliczne zabytki:

– Muzeum Przyrodnicze Babiogórskiego Parku Narodowego- Zawoja,

– Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie.

    W ogrodzie Beskidzkiego Centrum zobaczyliśmy zabawki o dużych rozmiarach (konie, furmanki, kołyski), w których można było robić zdjęcia.

Wzięliśmy też udział w warsztatach, na których nauczyliśmy się robić piękne korale i różne przedmioty z siana np. zajączki, serduszka, misie, kotki, grzyby. Każdy uczestnik warsztatów wykonał pracę, którą sam wymyślił.

      W czwartkowy wieczór Pan Zbyszek na spotkaniu nagrodził wszystkich uczestników  albumami książkowymi, dyplomami oraz słodką niespodzianką. Do Węgrowa wróciliśmy w piątek, 8 października, w godzinach wieczornych, trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni.

     Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie zabrakło i zapewniali fachową pomoc i opiekę w każdej dziedzinie. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Zielona szkoła okazała się dobrym sposobem na integrację.

      Za tak wiele wspaniałych przeżyć oraz  wiadomości i umiejętności, które zdobyliśmy podczas pobytu na zielonej szkole pragniemy gorąco podziękować Stowarzyszeniu Wspólnota Powiatowa w Garwolinie oraz Panu Zbigniewowi Marciniukowi.

Przewiń do góry Skip to content