Jak rozjaśnić listopadowe dni? Pojechać do Wilanowa!

Pani Dyrektor Maria Krasnodębska zaproponowała zorganizowanie wycieczki do Wilanowa, by móc poznać historię Pałacu Wilanowskiego, jego właścicieli, a następnie podziwiać iluminacje świetlne w pałacowych ogrodach.

Pomysł wszystkim bardzo się spodobał i zaczęto organizację wyjazdu. Dnia 8-go listopada 2023 r. tknięci poczuciem osobistego zaproszenia przez Króla wyruszyliśmy do jego rezydencji w Wilanowie. Pogodę mieliśmy piękną, a autokar bardzo szybko dowiózł nas na miejsce.

Tam już czekała na nas Pani Przewodnik, która pięknie i z pasją zapoznała nas z historią Pałacu, jego właścicieli – Króla Jana III Sobieskiego i  ukochanej  żony Marysieńki. Poczuliśmy ducha epoki, zachwyciliśmy się pięknem pałacu i poszczególnych komnat.

Jak się okazało najlepsze było przed nami. Zostaliśmy zaproszeni do ogrodów pałacowych, które rozbłysły dla nas milionami różnokolorowych świateł, tworząc w ten sposób różne postacie oraz kształty. Tam wzięliśmy udział w interaktywnych zabawach, atrakcjach. Owładnęły nami zachwyt, zauroczenie i magia wyjątkowego miejsca.

Niestety każda bajka ma swój koniec i musieliśmy opuścić rozświetlony pałac i  ogrody. Oczarowani ich pięknem, nasyceni światłem, kolorami oraz historią Wilanowa wróciliśmy do Węgrowa. Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor Marii Krasnodęskiej i Pani Ewie Głuszczak, które podjęły się organizacji wycieczki.

Elżbieta Głuchowska

Przewiń do góry Skip to content